Яку нерухомість можна орендувати через систему ПроЗорро

Блог

Оренда – це одна з процедур, що доступна користувачам на електронних майданчиках в системі ПроЗорро. Не дивлячись на те, що більша частина представлених лотів – це саме продаж певних товарів, об’єктів або ж майна, є досить багато оголошень, пов’язаних з орендою.

Що стосується участі в таких торгах, то тут працює стандартний механізм і користувачі мають можливість надсилати свої цінові пропозиції. Відповідно, організатор самого аукціону із всіх надісланих заявок повинен обрати одну, що буде найбільш економічно-вигідною і не порушуватиме жодної з прописаних норм.

Якщо ви перейдете сюди https://sale.ueex.com.ua/news/yak-provodytqsya-aukcion-na-zemlyu-za-novymy-pravylamy, то зможете більш детально ознайомитися з оголошеннями з продажу та здачі в оренду земельних ділянок.

Користуючись фільтрами, у вас є можливість задати відповідні критерії, на основі яких ви і будете обирати той лот, що є для вас найбільш цікавим.

Важливо нагадати, що шукати подібні лоти краще саме на акредитованих електронних майданчиках. Ознайомитися з повним переліком таких сервісів досить просто і для цього вам потрібно лише перейти на сайт ПроЗорро і знайти відповідний список ресурсів.

Говорячи про найбільш популярні типи майна, яке можна взяти в оренду, користуючись послугами електронного майданчика, то сюди можна віднести:

  • Промислові об’єкти – до цієї категорії можна віднести різні складські приміщення, заводи, цехи, фабрики й тому подібне майно, яке можна активно використовувати для ведення певної комерційної діяльності;
  • Транспортні засоби – в більшості, мова йде саме про легковий транспорт, який може здаватися в оренду на короткий та довгостроковий періоди. Також, це може бути спеціалізована техніка, що використовується в сільському господарстві та в інших схожих напрямках
  • Земельні ділянки – зазвичай, вони орендуються певними сільськогосподарськими підприємцями та громадами, які зацікавлені в тому. Щоб отримати додаткову землю для збільшення обсягів ведення своєї діяльності. Такі об’єкти частіше за все беруться саме в довгострокову оренду;
  • Житлова нерухомість – частіше за все, це саме квартири, хоча є винятки і на торги можуть виставлятися приватні будинки або ж навіть цілі споруди.

Що стосується формату, згідно якого проходять торги з оренди подібного майна, то тут працює стандартний механізм. 

Все розпочинається з публікації оголошення про проведення аукціону, після чого учасники отримують можливість для надсилання своїх цінових пропозицій.

Завдання ініціатора аукціону – обрати серед всіх пропозицій найбільш економічно-вигідну заявку. Тут важливо нагадати, що учасник повинен відповідати всім критеріям, починаючи з прозорості документації та закінчуючи сплатою реєстраційного та гарантійного внесків.

Порядок проведення земельних торгів

Починаючи з 2021-го року саме реалізація земельних ділянок стала одним з найбільш популярних напрямків в електронних торгах.

Запуск відкритого ринку землі значно підвищив популярність даного напрямку на електронних майданчиках.

Наразі, для того щоб провести земельні торги, потрібно слідувати досить простим та зрозумілим вказівкам.

Розпочати потрібно саме з підготовки території. Тобто, ініціатор процедури повинен визначити обсяги самої ділянки, її стан, географічне місце положення, зібрати повний пакет документів і лише після цього переходити до питання підготовки оголошення.

Після того, як оголошення публікується на електронних майданчиках, алгоритм дій повинен виглядати наступним чином:

  • Учасники повинні ознайомитися з вимогами, виконання яких є обов’язковим для участі в торгах;
  • Далі, користувачам потрібно ознайомитися з формою заявки та на основі зразка правильно оформити свої пропозиції;
  • Після закінчення часу на подачу заявок, всі вони класифікуються в правильному порядку. Далі, розпочинається аукціон, протягом якого учасники можуть ще скорегувати свої пропозиції;
  • Наступним кроком є визначення переможця. Основним критерієм вважається економічна складова надісланої пропозиції;
  • Фінальним кроком є підписання договору між сторонами.

Це декілька основних кроків, без яких не проходять жодні земельні торги в рамках системи ПроЗорро. Продажі.

Для чого потрібен звіт про результати відкритих торгів 

Зауважимо, що сам звіт – це документ, що завантажується до системи ПроЗорро та виконує роль документу, який затверджує факт проведення певної процедури.

В даному випадку, мова йде про затвердження результатів проведення аукціону, тендеру або ж звичайних електронних торгів.

Відповідно, до самого документу повинна вноситись вся інформація про учасників, Їх пропозиції, переможця й інші моменти, які є важливими.

Це актуально, незалежно від того, використовуєте ви енергетичну біржу або ж будь-який інший електронний майданчик. Це відноситься всіх сервісів з акредитації в системі ПроЗорро.