Як взяти участь в земельних торгах в ПроЗорро

Бизнес

Земельні торги в ПроЗорро – це один з найбільш простих та зрозумілих методів, як можна отримати земельну ділянку за невеликі кошти й в рамках українського законодавства. На сьогодні, найбільш популярним способом реалізації державного та комунального майна вважаються електронні торги, що проходять під наглядом системи ПроЗорро. Продажі.

Щоб ознайомитися з повним переліком лотів, які актуальні на конкретному проміжку часу, вам потрібно визначитись з електронним майданчиком, який ви будете для цього використовувати. Обирати потрібно саме акредитований сервіс, що має безпосереднє відношення до системи ПроЗорро. 

ТБ “Українська енергетична біржа” – це один з популярних та активно використовуваних майданчиків, що має акредитацію. Відповідно, ви можете відразу перейти за посиланням https://sale.ueex.com.ua/news/torgy-po-orendi-zemli-yak-vzyaty-uchastq-na-prozorro-prodazhi, що дозволить вам ознайомитися з повним переліком лотів з продажу земельних ділянок.

Ви маєте змогу відразу ж задати всі відповідні параметри в фільтрах, чим самим відсіяти ті лоти, які не є для вас цікавими.

 • Варто зауважити, що не всім вдається так швидко розпочати роботу з земельними торгами. Всі користувачі, які зацікавлені в тому, щоб брати участь в торгах, проходять через декілька основних кроків, а саме:
 • Вибір електронного майданчика – це той момент, про який вже раніше йшла мова. Важливо, щоб користувач обирав саме серед акредитованих сервісів. Окрім цього, потрібно звертати увагу на зручність, функціонал, інтерфейс та інші не менш важливі критерії;
 • Створення облікового запису – на цьому етапі потенційний учасник торгів повинен вказати всю основну інформацію про себе. Сама система виділяє обов’язкові пункти для заповнення красним кольором;
 • Завантаження тендерного пакету документів – це ще одна обов’язкова умова і завдання користувача полягає в тому, щоб внести всі відповідні папери, які вказані серед вимог самої системи;
 • Пошук лоту – після того, як всі попередні умови були виконані, вже зареєстрований користувач отримує можливість переглянути повний перелік оголошень. Відповідно, йому залишається лише скористатися фільтром, обрати розділ з земельними торгами, задати відповідні параметри та обирати той лот, що буде для нього найбільш цікавим.

Варто брати до уваги той момент, що умови для участі в торгах прописуються в самому оголошенні. Відповідно, завдання потенційного учасника полягає в тому, щоб відразу проаналізувати всі ці умови і впевнитися в тому, що він має шанси на перемогу в боротьбі за обраний лот.

Досить важливою умовою є внесення гарантійного та реєстраційного внесків і цей пункт залишається обов’язковим майже при проведенні всіх видів електронних аукціонів.

Державний аукціон автомобілів в ПроЗорро – що можна придбати

Реалізація державного майна – це досить широкий напрямок в торгах і досить часто серед запропонованих лотів можна знайти транспортні засоби.

Частіше за все, коли мова заходить про автомобілі на електронних торгах – це той транспорт, який раніше був у користуванні державних установ, адміністративних організацій та комунальних служб. З часом, певна техніка перестає активно використовуватися і з метою економії державних коштів, вона може виставлятися на торги.

На сьогодні, аналізуючи ринок автомобілів в ПроЗорро, можна звернути увагу на те, що там наявні такі види транспортних засобів, як:

 • Спеціалізований транспорт – частіше за все, це ті транспортні засоби, які могли активно використовуватися комунальними установами;
 • Легкові автомобілі – це розділ техніки, яка активно використовується адміністративними установами. Часто, на аукціон виставляються автомобілі, що використовуються для перевезення чиновників. Подібні торги можуть організовуватися в зв’язку з оновленням автопарку;
 • Сільськогосподарська техніка – частіше за все, це той транспорт, який перестає активно використовуватися за прямим призначенням і його неактивне використання призводить лише до витрат з державного бюджету.

Щоб ознайомитися зі всіма видами техніки, яка може бути наявна на електронних торгах, ви можете ознайомитися з цією темою більш детально.

Переваги державних торгів в онлайн форматі

Варто розуміти, що державні торги й тендери проводилися і раніше, але це відбувалося в оффлайн-режимі. 

Що стосується онлайн-формату, то в ньому є досить багато переваг, а саме:

 • Зручність – є чіткий механізм і алгоритм дій;
 • Функціонал – всі сторони мають достатньо інструментів для роботи в системі;
 • Економія часу – процедура потребує набагато менше часу, так як не потрібно працювати з великою кількістю паперів.

Це лише декілька основних моментів, але навіть цього достатньо для того, щоб зробити певні висновки.