Як брати участь у відкритих торгах?

Бизнес

Для того щоб взяти участь в торгах, спочатку слід пройти реєстрацію на домені-партнері Prozorro. Можете не переживати про секретність – доступ для ваших персональних даних закритий для інших учасників. Кожному хто пройшов реєстрацію присвоєно особливий номер, під яким він і виконує ставки. Аукціони проводяться в кілька стадій:

  • після того як користувач реєструється він сплачує внесок – його сума зазвичай дорівнює приблизно 10% від початкової ціни лота – точна сума буде вказуватися в даних про лот; 
  • якщо внесок страховки оплачений, слід клікнути кнопку «Брати участь»; 
  • аукціон складається з 3 раундів, кожен з яких триває 3 хвилини — переможцем стає той, хто озвучує найбільш високу вартість за лот.

Так, на гранично вигідних умовах, не затягуючи час, легко і в онлайн режимі можна стати володарем або придбати право на оренду ділянки землі, нерухомого майна, транспортного засобу.

Які сторони беруть участь в процесі торгів? 

Торги проводяться за участю 3 сторін – організаторів, виконавців і власне конкурентів – учасників, які претендують на право покупки того чи іншого лота. Організатори – це ті люди, які реалізують або передають в оренду ділянки землі, нерухоме майно та інші товари. Виконавці – люди, які відповідають за здійснення аукціонів, за розсилку інформації про час, вартості та інших тонкощах інших сторін. За підсумками торгів між 2 сторонами, а точніше учасником і організатором оформляється договір. Процедура складання та підписання контракту відбувається за участю юриста з досвідом і кваліфікацією, всі дані про лот, а також про те хто його продає перевіряються, що не допускає можливості зустрічі з недобросовісними продавцями. 

Що означає подання про «допорогові закупівлі» на Prozorro

План закупівель на рік розробляється та публікується в системі державним замовником. Допорогові є такі закупівлі, цільова сума яких загалом становить менше 200 тисяч гривень за товари; 1 500 000 гривень за послуги та роботи.

Коли прогнозовані витрати виходять за межі зазначених показників, подібні закупівлі вважаються надпорогові і здійснюються відповідно до різних процедур. Мінімальна сума, з якою краще здійснювати покупки в районі 3000 гривень.

Слід зазначити, що Законодавчий акт «Про публічні закупівлі» 922-VIII від 25 грудня 2015 року не регулює допорогові закупівлі, вони підпадають під юрисдикцію лише статті 5 первинного Законодавчого акта, який визначає підстави для закупівель: чесна конкуренція; відкритість; економія; недискримінація будь-якого з учасників.

Правила проведення допорогових закупок у Prozorro

Робота в структурі Prozorro вимагає передмови від реєстрації на одному з акредитованих сайтів. Для цього потрібно зареєструватися на платформі Української універсальної біржі. Процес допорогових закупівель охоплює кілька етапів: оприлюднення закупівель; час підтвердження пропозицій; час надсилання пропозицій; торг; придатність переможця; оголошення переможця; закінчення аукціону.

У оголошенні, наданому клієнтом, має бути надана інформація про об’єкт закупівлі, кваліфікаційні вимоги, приблизну вартість, дані та формат конкурсних торгів, всі дані, які клієнт вирішить розмістити при отриманні. У ситуаціях, коли інформація в офіційних документах, що додаються, відрізняється від наведеної в оголошенні, основні дані беруться з оголошення. Більше ви можете дізнатися за посиланням https://sale.uub.com.ua/filter/land-parcel

Механізм допорогових закупівель

Час на роз’яснення та подання пропозицій залежно від очікуваної суми закупівлі від 3 тисяч до 50 тисяч гривень – від 1 дня (але не менше) протягом 2 періодів, від 50 тисяч до 200 тисяч – в 3-денний період надається роз’ясненням та принаймні 2 дні для прийняття пропозицій.

Торг ведеться в 3 кола. Кожне коло триває 2 хвилини. Учасники виконують ходи, щоб зменшити вартість. Коли учасник не зробив ходу, алгоритм прийме його попередню пропозицію. Укладення угоди з переможцем допускається не раніше ніж через два дні після оголошення загальної суми про встановлення переможця.

Після підписання договору обома сторонами він повинен бути оприлюднений не пізніше ніж за 2 дні з дати його завершення. Останні закупівельні заходи консолідуються шляхом підписання клієнтом контракту. Якщо покупка не здійснена через деякі фактори, про закінчення події оголошується за допомогою методу скасування покупки. Строк скасування – 30 днів з моменту закінчення терміну подання пропозицій. Торги Прозорро.Продажі – досягнення держави, котре вже приносить прибуток та поповнює казну. 

Електронну систему покупок можна віднести до інновацій для України, тому багато хто хоче знати, що таке система Prozorro та як вона працює, а також яка головна відмінність між старими паперовими тендерами, які проводилися раніше.