Президент України підписав закон про продаж земель сільськогосподарського призначення

Бизнес

Україна ще більше наблизилася до вільного продажу землі – 28 квітня Президент підписав довгоочікуваний закон «Про кругообіг сільськогосподарських земель». Однак це лише перший крок до створення повноцінного ринку сільськогосподарських земель https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/prezdent-ukrain-pidpsav-zakon-pro-prodazh-silgosp-zemli/

Чому слід проводити земельні аукціони на сайтах Prozorro?

Сьогодні в Україні налічується понад 40 мільйонів гектарів сільськогосподарських угідь – земель, придатних для сільського господарства. Саме цю землю дозволено буде купувати або продавати з 01 липня 2021 р. Варто також зазначити, що лише 25% усіх сільськогосподарських земель перебуває у державній власності, тоді як 28 млн. га належать звичайним українським (земельні паї). Незалежно від форми власності в майбутньому, земля повинна продаватися абсолютно прозоро, а влада повинна робити все для того, щоб позбавити цей процес корупційної складової.

Міжнародний валютний фонд вимагав від української влади швидко прийняти земельний закон – це була необхідна умова для придбання наступного траншу позики. Основними його місцезнаходженнями є:

  • починаючи з другої половини наступного року фізичні особи – громадяни України можуть придбати ділянки площею до 100 га;
  • у 2024 році це право отримують і юридичні особи – для них обмеження становить 10 000 га;
  • питання продажу землі іноземцям буде вирішено загальним референдумом.

Надалі діючий електронний модуль ДП «Прозорро.Продажі» зможе забезпечити вільний продаж земель сільськогосподарського призначення за конкурентними ринковими цінами. Разом із спеціальними сайтами, такими як Українська універсальна біржа, система вже більше року допомагає державі боротися з корупцією, не дозволяючи третім особам купувати вигідні активи за безцінь.

Придбайте сільськогосподарські землі на електронному сайті УУБ

Система ProZorro.Sale, заснована за спільною ініціативою соціальних активістів, волонтерів, міжнародних антикорупційних організацій та уряду України (а саме Міністерства економіки, торгівлі та сільського господарства), призначена для отримання доходу за рахунок продажу та оренди різних державних майно. За три роки в результаті прозорих аукціонів, участь у яких дозволено брати на акредитованому сайті УУБ, до державного бюджету надійшло 24,7 млн. грн. і ця цифра зростає з кожним днем.